OSTRUŽINA je umělecký spolek, zabývající se současným pohybovým uměním a tvorbou. Často spolupracujeme s lidmi z různých oborů. Procesy naší tvorby motivuje zájem o aktivní smyslové rozvíjení jednotlivců, skupin a společenství. Charakteristická pro OSTRUŽINA z.s. je interdisciplinarita a otevřenost vůči inovativním přístupům a novým formátům způsobů prezentace a zájem uvádět své produkce i v jiných než tradičních divadelních prostorách. Vědomě se zaměřujeme i na práci s mladým divákem.  

BIO a kontakty

Barbora Látalová
je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka spolku Ostružina. Absolventka konzervatoře Duncan Centra se stáží na Hunter College of City University of New York. Jako taneční a pohybová lektorka působila na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě vede Dětské studio divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám.

předsedkyně, umělecké vedení
e-mail: barbora.l@ostruzina.eu  

Zden Brungot Svíteková
spoluzakladatelka OSTRUŽINY, Zden vystudovala magisterský obor tanec na Vysoké škole múzických umění (VŠMU) v Bratislavě a dále se vzdělávala v Německu, Norsku (HiV), USA a Francii v rámci vzdělávacích a výzkumných programů pro umělce a tvůrce. Zajímá ji také komunikace jako něco, co děláme v každém okamžiku dne, a jak její kvalita utváří náš život. Od roku 2000 působí mezinárodně jako interpretka, tvůrkyně, badatelka a kurátorka. Ve své práci hledá tvůrčí dialog v kontextu mezioborové spolupráce. Její uměleckou praxi formuje somatický přístup k tělu a konceptuální přístup k tvorbě.

umělecké vedení
e-mail: zden.b.s@ostruzina.eu  

Lucia Račková
je produkční, lektorka, švadlena a řemeselnice. Je absolventkou katedry estetiky na Prešovské Univerzitě, pod vedením prof. Jany Soškové. Od roku 2015 je produkční představení spolku OSTRUŽINA, jehož je spoluzakladatelkou. V letech 2014 – 2017 působila jako produkční pro dětské aktivity v Tanci Praha. Ve své řemeslné tvorbě se věnuje přípravě kostýmů (Momo, Tanec a Fyzika) spolupráci na scénografií (Studio Hrdinů, Kozí kraviny) a tvořivému dizajnu (značka rackova.up). Od roku 2020 působí v pracovním týmu Hrdinů pro lidi bez domova CSS Praha a věnuje se online mentoringu pro ETP Slovakia.

produkce, finance
e-mail: lucia.r@ostruzina.eu
t.č.: +420 608 893 399  

Romana Packová
je herečka, lektorka, jogínka, konzultantka kreativity. Absolventka Akademie umění v Banské Bystrici, oboru herectví. Během svého studia absolvovala studijní pobyt na Divadelní akademii ve Varšavě.V Banské Bystrici spolupracovala s dětským divadlem Harry Teater. Vyučovala tvořivou dramatiku a tanec v DS Altík, kde dělala také PR. V Spoločnosti pro kreativitu ve vzdělávání pracovala na projektech jako umělkyne, konzultantka kreativity, PR, odbornice pro soc. media. V současnosti spolupracuje projektovo s LivePerformanceBazaar,z.s., SPKV, Tanec školám, Sdružení Roztoč. Se spolkem Ostružina spolupracuje od roku 2020.

sociální média,
PR
e-mail: romana.p@ostruzina.eu  

 

Fakturační údaje:

OSTRUŽINA z.s.
Registrovaný  Městským soudem v Praze,  oddíl L, vložka 66710
Rybná 716/24, 11000, Praha – Staré Město
IČ: 05432651

 

Spolek Ostružina funguje díky celoroční finanční podpoře hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR

 

Za podpory

 

 

Partneři

             

 

Mediální partneři