OSTRUŽINA je umělecký spolek, zabývající se současným pohybovým uměním a tvorbou. Často spolupracujeme s lidmi z různých oborů. Procesy naší tvorby motivuje zájem o aktivní smyslové rozvíjení jednotlivců, skupin a společenství. Charakteristická pro OSTRUŽINA z.s. je interdisciplinarita a otevřenost vůči inovativním přístupům a novým formátům způsobů prezentace a zájem uvádět své produkce i v jiných než tradičních divadelních prostorách. Vědomě se zaměřujeme i na práci s mladým divákem.  

BIO a kontakty

Barbora Látalová
je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka spolku Ostružina. Absolventka konzervatoře Duncan Centra se stáží na Hunter College of City University of New York. Jako taneční a pohybová lektorka působila na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě vede Dětské studio divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám.

předsedkyně, umělecké vedení
e-mail: barbora.l@ostruzina.eu  

 

Zden Brungot Svíteková

Spoluzakladatelka Ostružiny, tanečnice, tvůrkyně a spolupracující umělkyně. Absolvovala studium na Fakultě múzických umění v Bratislavě, obor tanec, a následně pokračovala ve studiích ve Francii, USA a Norsku.

Její umělecký zájem se soustředí na pohybový výzkum, zejména na smyslové a somatické přístupy v tanci, a také na aktivní diváctví. Její tvorbu vyživuje zvědavost a respekt k rozmanitým kulturám a hluboké propojení s různými krajinami. Obohatily ji dlouhodobé pobyty v Evropě a severských zemích.

Zden vede kreativní dialogy v rámci mezioborové spolupráce, která zahrnuje taneční, výtvarné umění, hudbu a přírodní i humanitní vědy. Dlouhodobě se zajímá o tělo Země. Tento umělecký výzkum s názvem Geology Of Being (GOB) zkoumá průsečíky geologie a současného performativního umění prostřednictvím choreografické praxe a tvorby partitur.

Zajímá se také o facilitační procesy a praxi „upwording“, což je způsob, jak rozvíjet myšlení prostřednictvím každodenního používání jazyka. Také spolupracuje s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA, kde vede projekty v oblasti kreativního vzdělávání a uměleckého procesu tvorby.

umělecké vedení
e-mail: zden.b.s@ostruzina.eu  

 

Lucia Račková
je produkční, lektorka, švadlena a řemeselnice. Je absolventkou katedry estetiky na Prešovské Univerzitě, pod vedením prof. Jany Soškové. Od roku 2015 je produkční představení spolku OSTRUŽINA, jehož je spoluzakladatelkou. V letech 2014 – 2017 působila jako produkční pro dětské aktivity v Tanci Praha. Ve své řemeslné tvorbě se věnuje přípravě kostýmů (mimo Ostružiny spolupráce s CreWCollective, Eli a kol., Eliškou Brtnickou) spolupráci na scénografií (Studio Hrdinů, Ostružina) a tvořivému dizajnu (značka rackova.up).

produkce, finance
e-mail: lucia.r@ostruzina.eu
t.č.: +420 608 893 399  

 

Romana Packová
je herečka, lektorka, jogínka, konzultantka kreativity. Absolventka Akademie umění v Banské Bystrici, oboru herectví. Během svého studia absolvovala studijní pobyt na Divadelní akademii ve Varšavě.V Banské Bystrici spolupracovala s dětským divadlem Harry Teater. Vyučovala tvořivou dramatiku a tanec v DS Altík, kde dělala také PR. V Spoločnosti pro kreativitu ve vzdělávání pracovala na projektech jako umělkyne, konzultantka kreativity, PR, odbornice pro soc. media. V současnosti spolupracuje projektovo s LivePerformanceBazaar,z.s., SPKV, Tanec školám, Sdružení Roztoč. Se spolkem Ostružina spolupracuje od roku 2020.

sociální média,
PR
e-mail: romana.p@ostruzina.eu  

 

Fakturační údaje:

OSTRUŽINA z.s.
Registrovaný  Městským soudem v Praze,  oddíl L, vložka 66710
Rybná 716/24, 11000, Praha – Staré Město
IČ: 05432651

 

Spolek Ostružina funguje díky celoroční finanční podpoře hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR

 

Za podpory

 

 

Partneři

             

 

Mediální partneři